By admin / Nezaradené / 0 Comments

Spoločnosť Huawei predstavila smartphony Mate 20 a Mate 20 Pro, Mate 20 RS, Mate 20 X ktoré sa dodávajú s väčšími obrazovkami a batériami ako predchádzajúca séria Mate 10.

Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro, oba prichádzajú s možnosťou bezdrôtového nabíjania.

Mate 20 je vybavený 6,53 palcovým LCD displejom s Mate 20 Pro o niečo menším na 6,39 palca, zatiaľ čo obaja bežia na procesore Kirin 980 a Android 9.1 Pie.

Oba telefóny sú tiež vybavené výkonnými batériami, s Mate 20 balenie 4000mAh a Pro 4200mAh. Mate 20 má nabíjačku 22,5 W, zatiaľ čo Mate 20 Pro má 40 W.

Pokiaľ ide o kamery, Huawei predstavil tri zadné kamery pre oba modely, celkovo štyri.

Špecifikácie

Pokiaľ ide o ukladanie, oba modely majú kapacitu 128 GB, pričom Mate 20 prichádza s pamäťou 4 GB alebo 6 GB, zatiaľ čo Mate 20 Pro má iba pamäť RAM 6 GB.

Zákazníci si budú môcť vybrať oba telefóny v šiestich rôznych farbách vrátane; čierna, modrá, zelená, zlatá, ružová a twilight.

Pokiaľ ide o ceny a dostupnosť, Mate 20 začína na priblížnych 800 euro, pričom Mate 20 Pro začína na približných 1000 euro a oba sú k dispozícii od 16. októbra.

Mate 20 RS
Huawei Mate 20 RS, ktorý bol navrhnutý v spolupráci s výrobcom automobilov Porsche. Toto je druhá spolupráca a telefón je dostupný v červenej aj čiernej farbe.

Mate 20 RS sa očakáva na uverejnenie 16. novembra a bude k dispozícii s pamäťou 8 GB pamäte RAM a pamäťou 256 GB a 512 GB.

Mate 20 X
Huawei Mate 20 X, ktorý je najväčší v súprave so svojim 7,2-palcovým OLED displejom.
Rovnako tak Mate 20 X má 5 000 mAh batériu a opäť je napájaný procesorom Kirin 980.

V predaji bude 26. októbra a bol navrhnutý s hraním v hre, keďže Huawei predstavil gamepad, ktorý sa pripája k ľavej strane telefónu.

Zdroj:mobilenewscwp.co.uk

predstavenie nových apple watch 4
By admin / AppleNovinkySmart Hodinky / / 0 Comments

Všetko, čo potrebujete vedieť o nových Apple Watch Series 4, ktoré sa začnú predávať 21. septembra a prinášajú dôležitý redizajn a širokú škálu nových funkcií pre zdravie a fitness.

Predstavenie nových apple watch série 4

Apple Watch série 4 boli predstavené dnes večer 12 septembra spolu s novým iPhone XS. Možnosť predobjednať ich bude od piatku 14. septembra a predávať sa začnú od 21. septembra. Apple Watch 4 sú podstatne prepracované, vnútorne modernizované a vybavené množstvom nových funkcií pre zdravie a fitness.

Cena

Séria 4 začína na úrovni 399 USD (s GPS) alebo 499 USD (s integrovanou SIM).

Dizajn

Apple Watch si udržiavali rovnaký dizajn tri generácie  (okrem niektorých drobných kozmetických vylepšení, ako sú nové možnosti materiálu, farieb a červená škvrna na bočnom tlačítku). Preto sme očakávali veľký redizajn pre Sériu 4 –  dočkali sme sa!

Väčšia obrazovka

Najväčšou zmenou je veľkosť obrazovky, ktorá je o viac ako 30% väčšia. Teraz ponúka 40 mm a 44 mm oproti starším modelom (od 38 mm do 42 mm). Spoločnosť Apple to dosiahla znížením rozmerov okrajov. Obrazovka má tiež zakrivené rohy.

 

dizajn apple watch 4

Farby a materiály

Séria 4 je k dispozícii z nehrdzavejúcej ocele alebo hliníka – zdá sa, že celo-keramická verzia bola ticho upustená.

Hliníkové modely sú k dispozícii v striebornej, zlatej a šedej farbe. Pri nerezovej oceli sú „leštené“, Space Black a New Gold.

Povedali sme, že keramika je preč, ale oceľové a hliníkové modely majú teraz čierne keramické spodné časti. To je dôležité, pretože umožňuje prechod rádiových vĺn a malo by viesť k zlepšeniu bunkového príjmu.

Digitálna koruna

Koruna bola prepracovaná a teraz má spätnú väzbu s „kliknutím“ pri otáčaní ciferníka. Apple hovorí, že to umožní presnejšie posúvanie.

Reproduktor a mikrofón

Spoločnosť hovorí, že reproduktor je o 50% silnejší a že mikrofón bol presunutý stranou čo má zvýšiť kvalitu hovoru.

Nové funkcie ochrany zdravia

Spoločnosť Apple opísala hodinky ako „inteligentného strážcu pre vaše zdravie“ a dokázala to  radom aktualizácií týkajúcich sa zdravia.

Detekcia pádu

Apple Watch 4 sú teraz natoľko inteligentné, že v prípade Vášho pádu, pokiaľ ostanete dlhšiu dobu nečinný, prepokladajú, že sa stalo niečo zlé a kontaktujú záchrenné služby a Vašu lokalizáciu odošlú Vaším SOS kontaktom.

Monitorovanie srdca

Apple Watch už v minulosti dokázali detekovať a varovať pred dlhotrvajúcou zvýšenou srdcovou frekvenciou, ale jej schopnosti monitorovania srdca sú omnoho sofistikovanejšie s aktualizáciou Série 4.

Po novom bude teraz môcť zaznamenať aj nízke srdcové frekvencie ale aj nepravidelné srdcové  rytmy, pričom Vás upozornia na potenciálnu fibriláciu predsiení.

Najväčší záujem však bol o novú funkciu EKG. Umiestnením prsta na digitálnu korunku môžete spustiť test EKG.

Všetky údaje týkajúce sa zdravia sú uložené v aplikácii Heath. Firma sa snažila uistiť zákazníkov, že ich ochrana súkromia bude skutočne chránená. Pacienti, ktorí navštevujú lekárov, sa často sťažujú na problémy so srdcom, ktoré sa v danom momente nevyskytujú, takže podrobné a dlhodobé údaje o srdci v súbore, budú veľmi užitočné.

Prečítajte si tiež: Na trh prichádza nový Apple iPhone Xs, Xs Max a lacnejšia verzia Xr!

Zdroj: www.macworld.co.uk

 

By admin / AppleMobilyNovinky / 0 Comments

Je to oficiálne, Apple má novú škálu modelov pre iPhone v roku 2018 a oznamuje ich počas špeciálneho podujatia, ktoré sa koná v futuristickom Apple Campus v meste Cupertino v Kalifornii. Zverejnili sa správy o tom, že by sme mali očakávať tri nové telefóny a nové Apple Watch.

IPhone Xs je prvý nový iPhone, a je pokračovaním iPhonu X, čo znamená, že má bezchybnú obrazovku s priemerom 5,8 palca so zárezom na vrchu. Nový model je dodávaný v zlatej, striebornej a šedej farbe a vodotesnosťou IP68.
Sklo je tiež nové, s vyššou odolnosťou.
iPhone Xs prichádza v dvoch nových kombináciach a to: iPhone Xs a iPhone Xs Max.

Jeho obrazovka Super Retina, OLED, meria 5,8 palca a má rozlíšenie 2436 x 1125 pixelov. Zobrazuje tiež video HDR10. Spolu s ním je model so 6,5 palcovou obrazovkou Super Retina OLED, ktorú spoločnosť Apple nazýva iPhone Xs Max.
Rovnako ako iPhone X, Apple hovorí iPhone 10, pričom X je rímska číslica.

DIZAJN

Modely iPhone Xs a Xs Max – dve najdrahšie zariadenia s kamerami s dvoma snímačmi, ponúka zariadenie iPhone Xr kameru s jedným objektívom. Okrem toho má telefón hliníkový rámik, čo znamená, že rovnako ako iné nové modely iPhone, bude podporovať bezdrôtové nabíjanie. Má tiež vodotesnosť IP67.

Prvá vec  o iPhone Xr je skutočnosť, že má moderný iPhone dizajn, s zárezom na vrchole. Zdá sa, že zariadenie má o niečo väčšie bezdrôtové rozhrania ako zariadenia iPhone Xs a Xs Max. Tento displej prichádza na 6,1 palca – čo je správne medzi 5,8 palcovými iPhone Xs a 6,5 ​​palcovým iPhone Xs Max. Tento displej je LCD displej a spoločnosť Apple ju nazýva tekutým displejom. Má rozlíšenie 1792 x 828, podporu True Tone a ďalšie – ale, bohužiaľ, neobsahuje funkciu 3D Touch.
Ďalším veľkým rozdielom medzi iPhone Xr a iPhone Xs sú ponúkané farby. Modely iPhone Xs a Xs Max sa dodávajú v šiestich rôznych farbách, vrátane bielej, čiernej, modrej, koralovej, červenej a žltej farby.

KAMERA

Ako už bolo spomenuté, možno najväčší rozdiel medzi iPhone Xs a Xs Max a iPhone Xr je skutočnosť, že iPhone Xr má iba jeden senzor fotoaparátu. To znamená, že telefón nebude ponúkať funkcie, ako je Portrait Mode. Fotoaparát na zariadení iPhone Xr sa dodáva s rozlíšením 12 megapixelov s clonou f / 1,8 a podporuje režim portrétovania prostredníctvom strojového učenia – nie prostredníctvom digitálneho fotoaparátu ako v iných telefónoch iPhone. Budeme musieť počkať a uvidíme, akú vysokú kvalitu má Portrait Mode.

Na prednej strane je iPhone Xr vybavený rovnakým kamerovým systémom TrueDepth ako iPhone Xs a iPhone Xs Max. To znamená že máte rovnaké funkcie tváre ako ostatné nové modely iPhone.

 

ŠPECIFIKÁCIE

Zatiaľ čo iPhone Xr ponúka trochu iný dizajn ako iPhone Xs a Xs Max, našťastie, telefón je relatívne podobný pod kapotou. Nové zariadenie obsahuje nový procesor A12 Bionic spoločnosti Apple, ktorý je prvým 7nm procesorom a mal by sa zaobísťť na ultra výkonný zážitok. Možnosti úložiska sú trochu iné ako zariadenia iPhone Xs a Xs Max – úložisko začína na 64 GB pre všetky modely, ale zatiaľ čo iPhone Xs a Xs Max funkcie pre 256GB a 512GB, iPhone Xr miesto ponúka 128GB a potom 256GB možnosti.
Životnosť batérie na zariadení iPhone, podľa Apple, prichádza o hodinu a pol viac ako iPhone 8 Plus – hoci Apple nedal konkrétny počet hodín pre zariadenie.

Prečítajte si tiež: Dátum predaja, cena a špecifikácia nových Apple Watch 4

Zdroj: digitaltrends.com

By admin / AndroidMobilyNovinkyRecenzie / 0 Comments
Recenzia špičkového androidu Samsung Galaxy Note 9 so 6,4“ natiahnutým QHD+ displejom, stereo reproduktormi a vylepšeným dotykovým perom.
To najlepšie od Samsungu sa nám už niekoľko rokov predstavuje koncom leta. Rad Note patrí medzi absolútnu špičku na poli smartfónov a široká fanúšikovská základňa dáva jasne najavo, že to, čo pred pár rokmi vyzeralo ako experiment v podobe veľkého telefónu s dotykovým perom sa uchytilo.

Tento rok prichádza nástupca o pár týždňov skôr než tomu bolo vlani. Samsung si chce zrejme dopriať dlhšiu dobu medzi predstavením novinky radu Note a septembrovou udalosťou Applu, a uchopiť čo najviac zákazníkov.

Koniec debatám, najlepší smartfón na planéte je tu. Minimálne tých pár dní alebo týždňov, kým ho niekto nepredbehne. Od dnes (24.8.) je v predaji. Je rozumné si po neho zbehnúť do predajne alebo ku operátorovi?