Prečo nevymeniť len dotykové sklo ?

Pretože sa nejedná sa len o výmenu skla, ale kvôli správnemu fungovaniu je potrebné vymeniť aj display. Samozrejme sú aj mobilné telefóny či tablety, ktoré umožňujú samostatnú výmenu dotykového skla či displeja, pretože nie su predfabrikovo lepené dokopy.

Display smartphonu sa skladá z dvoch hlavných častí.

Prvou, tou lacnejšou na opravu je dotyková plocha (digitizer). Digitizerje v podstate sklíčko, ktoré je napojené na mikročip, ktorý sníma polohu (miesto) dotyku a následne ho vyhodnocuje.

Druhou časťou telefónu je samotný LCD display. Jeho výroba si  vyžaduje precíznu prácu strojov a vzhľadom k vysokej náročnosti nemôžeme očakávať nízku cenu LCD panelov. LCD a dotykové sklo sa zlepia špeciálnym spôsobom v prísne kontrolovaných laboratoriách, ktoré zaistia presne osadenú, rovnomernú vrstvu aby nevznikali skreslenia obrazu a čisté prostredie lebo každá častica prachu by bola viditeľná.

Aj keď je prasknuté len dotykové sklo, vymieňa sa celý LCD komplet, teda LCD panel aj s digitizérom, pokiaľ výrobca neumožňuje inak.

Áno, sú aj ľudia resp. firmy ktoré Vám poskytnú lacnejšiu výmenu tým že digitizér odlepia a nalepia nový (samozrejme pri plne funkčnom LCD) ale neposkytnú Vám originál diel lepený vo výrobnej fabrike a zároveň Vám  nikto vám neposkytne záruku že bude správne fungovať a časom nevzniknú problémy, ktoré si budú vyžadovať opätovnú výmenu.